Karsto akmeņu masāža.
Sajūtas masāžas laikā ir dažādas – citi jūt, ka viņiem it kā uzliek smagumu, citiem šķiet, ka uzliktais pusdārgakmens ir ļoti, ļoti karsts, kaut gan īstenībā tā nav, vēl citi jūt vēsumu. Akmeņu komplektu masieri nevar nodot cits citam. Ja masierim ir viens akmeņu komplekts, tad nevar veikt ar to masāžu vienam cilvēkam pēc otra, jo akmeņiem jāļauj atpūsties, atbrīvoties no enerģijas, kas uzņemta no pacienta un uzņemt jaunu, tīru enerģiju. Lai akmens atjaunotu savas enerģijas rezerves, jāpaiet apmēram 4-5 dienām no vienas masāžas līdz nākamajai.
Pirms masāžas ir jānoskaidro savas veselības stāvoklis. Tāpat jā jebkurai masāžai, arī šai ir savas kontrindikācijas: onkoloģiskās slimības, akūtas slimības, paaugstināta temperatūra, izsitumi uz ādas u.c. Ja cilvēks iet uz masāžu pirmo reizi, ir jāizzina viņa veselības stāvoklis, jānoskaidro, vai pacients neslimo ar hroniskām slimībām.
Akmens masāžu neveic bērniem un pusaudžiem. Veciem cilvēkiem par masāžas iespējamību un tās intensitāti lemj atkarībā no viņu veselības stāvokļa.
* Labvēlīga iedarbība uz perifēro un centrālo nervu sistēmu (galvas sāpju samazināšanās vai pazušana, dziļa relaksācija un stresa predispozīcijas samazināšana);
* Atbrīvošana no muskuļu noguruma un muskuļu tonusa paaugstināšana;
* Organisma apmaiņas procesu pastiprināšana, tai skaitā tauku nogulu sadedzināšana;
* Novecošanās procesa palēnināšana;
* Ādas tonusa un elastīguma paaugstināšana;
* Tauku dziedzeru sekrēcijas pastiprināšana, poru attīrīšana, sārņu izvadīšana;
* Vēnu sastinguma noņemšana;
* Limfas plūsmas uzlabošana;
Masāža dod labāku efektu, ja to veic 10 –15 reižu kursa veidā, taču, tā kā procedūra ir diezgan dārga, katrs to skaitu izvēlas pēc savām iespējām.